top of page

Tigers Tournament, Boys Divisions


BOYS 2ND GRADE SILVER Championship: VFW Force 29, Tigers Fast & Furious 17 3rd Place: Killer X-Overs 20, WLA Dragons 15 5th Place: HD Runnin’ Rebels 16, Venice Rockets 12 Consolation: Mustangs Lightning 18, Evergreen Wolves 11 Second Round VFW Force 33, Killer X-Overs 20 Tigers Fast & Furious 23, WLA Dragons 13 HD Runnin’ Rebels 23, Evergreen Wolves 18 Venice Rockets 28, Mustangs Lightning 19 First Round VFW Force 22, HD Runnin’ Rebels 17 Killer X-Overs 18, Evergreen Wolves 11 WLA Dragons 26, Mustangs Lightning 9 Tigers Fast & Furious 16, Venice Rockets 11

Boys 2nd Grade Gold Championship­: WLA Rebels 25, FOR Titans 3rd Place: FOR Hot Shots 26, Tigers Triple Threat 5th Place: Sabers Legends 14, VFW Alley Oopers Consolation: Mustangs Elite 23, Bruins Thunder-4 15 Second Round FOR Titans 21, FOR Hotshots 20 WLA Rebels 37, Tigers Triple Threat 13 VFW Alley Oopers 25, Bruins Thunder-4 14 Sabers Legends 14, Mustangs Elite 13 First Round FOR Hot Shots 27, Bruins Thunder-4 13 FOR Titans 29, VFW Alley Oopers 26 WLA Rebels 22, Sabers Legends 7 Tigers Triple Threat 12, Mustangs Elite 11

BOYS 3RD GRADE SILVER Championship: Bruins Viper 32, San Francisco Assoc. 16 3rd Place: FOR Legacy 36, Bruins Thunder III 14 5th Place: SF Supersonics 33, Jets Thunder 8 Pool A Bruins Vipers 33, Bruins Thunder III 18 Bruins Thunder 16, SF Supersonics 13 Bruins Vipers 20, SF Supersonics 18 Pool B San Francisco Associates 26, Jets Thunder 12 FOR Legacy 27, Jets Thunder 12 San Francisco Associates 20, FOR Legacy 19

BOYS 3RD GRADE GOLD Championship: VFW Night Fury 29, NYS Wolverines 22 3rd Place: VFW Redhawks 30, Tiger Rebels 20 5th Place: Bruins Ninja Warriors 28, FOR Clippers 36 Consolation: Evergreen Warriors 27, FOR Surfriders 19 Second Round VFW Night Fury 21, VFW Redhawks 20 NYS Wolverines 31, Tiger Rebels 20 Bruins Ninja Warriors 29, Evergreen Warriors 21 FOR Clippers 37, FOR Surfriders 16 First Round VFW Redhawks 27, Evergreen Warriors 11 Tigers Night Fury 25, Bruins Ninja Warriors 18 Tiger Rebels 25, FOR Surfriders 16 NYS Wolverines 29, FOR Clippers 23

BOYS 4TH GRADE BRONZE Champions: WPC Blizzards 2nd Place: Venice Dragons 3rd Place: Evergreen Samurai Round Robin Venice Dragons 33, Evergreen Samurais 17 WPC Blizzards 33, Blazing Tigers 10 WPC Blizzards 27, Venice Dragons 24 Evergreen Samurais 43, Blazing Tigers 17 WPC Blizzards 40, Evergreen Samurais 19 Venice Dragons 47, Blazing Tigers 14

BOYS 4TH GRADE SILVER Championship: WPC Lions 31, WLA Supersonics 27 3rd Place: SF Wolfpack 31, FOR Razorbacks 12 5th Place: Jets Eagles 25, NYS Mega Dragons 24 Consolation: OCO Warriors 24, NYS Scorpions 7 Second Round WLA Supersonics 39, FOR Razorbacks 27 WPC Lions 36, SF Wolfpack 25 Jets Eagles 35, NYS Scorpions 24 NYS Mega Dragons 41, OCO Warriors 39 First Round WLA Supersonics 48, Jets Eagles 36 FOR Razorbacks 38, NYS Scorpions 31 WPC Lions 34, NYS Mega Dragons 29 SF Wolfpack 34, OCO Warriors 31

BOYS 4TH GRADE GOLD Championship: Tiger Titans 44, FOR Flight 30 3rd Place: HD Clippers 39, Mustang Avengers 33 5th Place: AFMC Warriors 30, Pasadena Bruins Strikers 27 Consolation: WLA Warriors 39, FOR Gators 24 Second Round Tiger Titans 41, Mustang Avengers 27 FOR Flight 46, HD Clippers 31 Pasadena Bruins Strikers 32, WLA Warriors 21 AFMC Warriors 34, FOR Gators 22 First Round Tiger Titans 29, Pasadena Bruins Strikers 28 Mustang Avengers 17, WLA Warriors 16 HD Clippers 36, AFMC Warriors 34 FOR Flight 35, FOR Gators 31

BOYS 5TH GRADE SILVER Championship: NYS Sonics 39, San Francisco Assoc. 33 3rd Place: Tiger Aces 29, OCBC Defenders 23 5th Place: Evergreen Thunder 44, WLA Renegades 13 Pool A San Francisco Associates 34, WLA Renegades 15 OCBC Defenders 35, WLA Renegades 34 San Francisco Associates 37, OCBC Defenders 18 Pool B NYS Sonics 56, Evergreen Thunder 32 NYS Sonics 50, Tiger Aces 41 Tiger Aces 29, Evergreen Thunder 25

BOYS 5TH GRADE GOLD Champions: Bruins Warriors 2nd Place: Tigers Thunder 3rd Place: SF Flying Eagles Round Robin Tigers Thunder 45, SF Flying Eagles 34 Bruins Warriors 35, Mustangs Samurai 29 Bruins Warriors 25, SF Flying Eagles 17 Tigers Thunder 38, Mustangs Samurai 31 SF Flying Eagles 43, Mustangs Samurai 29 Bruins Warriors 24, Tigers Thunder 21

BOYS 6TH GRADE BRONZE Champions:Venice Knight Racers 2nd Place: Mustang Jaguars 3rd Place: Sabers Titans Round Robin Mustang Jaguars 34, Tigers Na Koa 13 Venice Knight Racers 35, Sabers Titans 30 Sabers Titans 30, Tigers Na Koa 27 Venice Knight Racers 23, Mustang Jaguars 13 Venice Knight Racers 35, Tigers Na Ko

BOYS 6TH GRADE SILVER Championship: Tigers Jedi 48, WLA Fury 31 3rd Place: HD Ninjas 28, Evergreen Mavericks 25 5th Place: NYS Dragons 34, Bruins Rockets 23 Pool A Tigers Jedi 43, NYS Dragons 18 Evergreen Mavericks 35, NYS Dragons 25 Tigers Jedi 36, Evergreen Mavericks 29 Pool B WLA Fury 36, Bruins Rockets 22 HD Ninjas 36, Bruins Rockets 23 WLA Fury 42, HD Ninjas 20

BOYS 6TH GRADE GOLD Championship: FOR Force 44, NYS Blue Thunder 38 3rd Place: San Jose Ninjas 60, HD the Boyz 36 5th Place: Evergreen Eagles 58, NYS Kings 55 Consolation: SFV Lakers 50, San Francisco Assoc. 29 Second Round NYS Blue Thunder 37, San Jose Ninjas 27 FOR Force 44, HD the Boyz 34 Evegreen Eagles 40, SFV Lakers 32 NYS Kings 49, San Francisco Associates 24 First Round San Jose Ninjas 47, SFV Lakers 43 NYS Blue Thunder 48, Evergreen Eagles 28 FOR Force 36, SF Associates 28 HD the Boyz 39, NYS King 31a 23 Mustang Jaguars 35, Sabers Titans 21

BOYS 7TH GRADE BRONZE Championship: WPC Hurricanes 45, Tiger Speed 18 3rd Place: SOC Ronin 47, FOR Jazz 26 5th Place: Evergreen Ninjas 38, SB Jets 33 Consolation: Mustangs Jumpman 58, Mustang Rebels 32 Second Round Tiger Speed 32, FOR Jazz 21 WPC Hurricanes 52, SOC Ronin 27 SB Jets 44, Mustang Rebels 27 Evergreen Ninjas 32, Mustang Jumpman 28 First Round FOR Jazz 30, Mustang Rebels 19 SB Jets 32, Tiger Speed 19 SOC Ronin 47, Mustang Jumpman 30 WPC Hurricanes 42, Evergreen Ninjas 27

BOYS 7TH GRADE SILVER Championship: OCBC Taiyo 33, SOC United 19 3rd Place: NYS Blue Hawks 48, VFW X-treme 40 5th Place: Tiger Warriors 50, Alpha Tigers 33 Consolation: FOR Wolverines 59, Bruins Thunder II 58 Second Round OCBC Taiyo 43, NYS Blue Hawks 41 SOC United 50, VFW X-treme 42 Tiger Warriors 43, FOR Wolverines 38 Alpha Tigers 55, Bruins Thunder II 48 First Round OCBC Taiyo 46, FOR Wolverines 22 NYS Hawks 43, Tiger Warriors 36 VFW X-treme 64, Bruins Thunder II 55 SOC United 62, Alpha Tigers 35

BOYS 7TH GRADE GOLD Champions: AFMC Golden Tigers 2nd Place: VYC Lakers II 3rd Place: Bruins Rule Round Robin AFMC Golden Tigers 48, WLA Lightning 36 VYC Lakers II 45, Bruins Rule 21 AFMC Golden Tigers 56, VYC Lakers II 44 Bruins Rule 68, WLA Lightning 53 VYC Lakers II 57, WLA Lightning 34 AFMC Golden Tigers 50, Bruins Rule 47

BOYS 8TH GRADE BRONZE Champions: Tiger Force 2nd Place: FOR Mass Attack 3rd Place: Venice Gametime Round Robin FOR Mass Attack 46, Jets Knights 20 Tiger Force 59, Venice Gametime 32 FOR Mass Attack 56, Venice Gametime 28 Tiger Force 39, Jets Knights 26 Venice Gametime 49, Jets Knights 48 Tiger Force 32, FOR Mass Attack 30

BOYS 8TH GRADE SILVER Championship: Jets Supersonics 60, HD Lakers 54 3rd Place: Norwalk Defenders 46, Venice Leopards 43 5th Place: BCSFYAO Taisho 46, FOR Seahawks 35 Consolation: Tiger Fusion 34, Norwalk Vipers 19 Second Round HD Lakers 51, Norwalk Defenders 46 Jets Supersonics 56, Venice Leopards 54 FOR Seahawks 37, Norwalk Vipers 36 BCSFYAO Taisho 52, Tiger Fusion 39 First Round Norwalk Defenders 40, FOR Seahawks 29 HD Lakers 47, Norwalk Vipers 35 Venice Leopards 61, Tiger Fusion 51 Jets Supersonics 45, BCSFYAO Taisho 36

BOYS 8TH GRADE GOLD Champions: VFW Tribe 2nd Place: WPC Blitz 3rd Place: SF Sharks Round Robin VFW Tribe 60, Battling Bruins 50 WPC Blitz 60, SF Sharks 41 SF Sharks 53, Battling Bruins 50 VFW Tribe 66, WPC Blitz 61 WPC Blitz 53, Battling Bruins 38 VFW Tribe 61, SF Sharks 41

0 views0 comments

Comments


bottom of page